Dny GIS Liberec

dny geografických informačních systémů

19. 11. - 21. 11. 2014 

pořádají: HZS LK, Krajský úřad Libereckého kraje, TU Liberec, Gymnázium F. X. Šaldy a mnoho dalších ve spolupráci s KVK v Liberci

 

Již osmým rokem bude 2. patro knihovny hostit akci Dny GIS. V rámci tří dnů se návštěvníci seznámí s geografickými informačními systémy, tedy s moderními mapami a jejich různorodým použitím. Mapy bude moci návštěvník vnímat doslova všemi smysly. 

Dopolední program je určen především pro školní kolektivy. Odpolední program je určen široké veřejnosti včetně večerních přednášek. 

Více informací o bohatém programu na webu http://www.dnygis.cz.

  • středa 19. 11. 2014, 17.00

Google a mapy

přednáší: Jaroslav Bengl, vývojové centrum Google v Curychu

Chcete vědět, jakým způsobem vznikají Google mapy?  Jak to že se v nich tak dobře vyhledávat? Jak dokáží informovat o silničních zácpách a nehodách? Máte jedinečnou možnost přijít si poslechnout zajímavou přednášku Jaroslava Bengla, který přiletí z vývojového centra Google v Curychu. 

  • čtvrtek 20.11.2014, 17.00

Geografické zabezpečení v Armádě ČR

přednášející: npor. Ing. Jan Havlík, Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad generála Josefa Churavého

Chcete vědět, jaké mapy vznikají v Armádě ČR? Jaké mapy vojáci používají při zahraničních misích nebo při přípravách cvičení? Chcete vědět jak se stát vojenským geografem? Zajímá vás vše kolem vojenských map? Pokud jste odpověděli alespoň na jednu otázku kladně, přijďte na přednášku nadporučíka Jana Havlíka, který prozradí mnoho informací o vztahu vojáků k mapám a geografii.

prostory ve 2. patře

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj