Velký sen

DNY ČESKÉ A NĚMECKÉ KULTURY

Klub německého filmu

komediální drama, 2011, 113 min, německy s českými titulky

pondělí 20. 10. 2014, 18.00 hodin

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

 

režie: Sebastian Grobler

hrají: Daniel Brühl, Burghart Klaußner, Kathrin von Steinburg, Justus von Dohnányi, Axel Prahl a další

Mladý učitel Konrad Koch dostal nabídku vyučovat angličtinu na přísné německé chlapecké škole. Psal se rok 1874 a tehdejší ředitel školy von Merfeld najal Kocha, coby vůbec prvního Angličana, aby profesorský sbor trochu oživil a přinesl svěží vítr do zkostnatělé a zatuchlé instituce. Kochovi je jasné, jak moc škola potřebuje provětrat už po první hodině. Vše, co chlapci vědí o Anglii, jsou jen zažité předsudky, které se předávají z generace na generaci. Mladý učitel se snaží ve svých studentech projevit nějaké nadšení pro cizí jazyky a kultury, a tak jim představí podivný anglický sport: fotbal. Svými nekonvenčními vyučovacími metodami si však získá brzy mnoho nepřátel z řad vlivných rodičů, místních hodnostářů a především svých kolegů, kteří věří jen ve tvrdou pruskou disciplínu. A tak se najednou chtějí všichni Kocha za každou cenu zbavit. Iniciativy se však chopí jeho studenti…

Film byl natočen podle skutečných událostí a vypráví dramatickým i humorným způsobem neuvěřitelný příběh, jak se díky jednomu sebejistému idealistovi, kterého výborně ztvárnil Daniel Brühl, dostal do Německa fotbal. Snímek bude uveden v rámci 16. ročníku Dnů české a německé kultury.

 

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k tomu, že od 16.30 hodin se ve velkém sále koná přednáška, může dojít k cca 15minutovému zpoždění začátku projekce. Děkujeme za pochopení.

 

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

velký sál, 2. patro

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj