Pásmo animovaných filmů Vítka Ureše

pro malé i velké diváky

pondělí 12. 9. 2016, 18.00 hodin 

pořádá: FK ZOOM ve spolupráci s KVK v Liberci

 

 

60minutové pásmo krátkých filmů animátora Vítka Ureše bude tentokrát sestaveno převážně z pohádek, a je tedy určeno především dětem. Pohádky jsou okořeněny originálním humorem, takže se při jejich sledování budou bavit i dospělí.  

Pásmo obsahuje například  pohádku "Žravěna" o netypické princezně, "Myška Kyška a Myška Hryžka" o dvou myškách, které spolu hospodaří nebo pohádku "Osud" o malém skřítkovi, který tak oplakává svou milou, že se rozhodne za ní dojít do nebe.

Žravěna

V jednom království se královské rodině narodila princezna, a při té velké slávě si nikdo nevšiml staré čarodějnice, která nad princezninou kolébkou vyřkla její osud - Ať má kančí zuby a neustálý hlad jako vlk - a od té doby začali všichni princezničce přezdívat Žravěna. A taky jo, Žravěna snědla všechno, co uviděla. 
Když již došlo na zámecký inventář, král rozhodl, že se pro princeznu musí najít ženich. Jenže žádný ji nechtěl, mimo prince Mimoně, který byl již několik let mimo své království. 

Myška Kyška a myška Hryžka

Byly, žily v jednom domku myška Kyška a myška Hryžka. Kyška bydlela ve svém domku a Hryžka bydlela v jejím domku. A protože Hryžka používala věci myšky Kyšky, tak na to jednoho dne doplatila. Při vaření nepřikládala do kamen a vyšlehnuvší plamen z kamen ji popálil tak, že byl s Hryžkou ámen ... 

Osud
 
Žili byli trpaslík a trpaslice. Pak přišel člověk a jejich idylku zkazil. A tak se nešťastný trpaslík pokusil zabít, ale zasáhla vyšší moc a nakonec vše dobře dopadlo.
 
 
velký sál, 2. patro

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj