Augustýnkovo pohádkové putování

za Janem Drdou, Jiřím Žáčkem a Jiřím Šalamounem

pořad z cyklu Podvečerní čtení pohádek spojený s vernisáží

9. 10. 2015. 17.00 hodin 

pořádá: KVK v Liberci, pobočka Vesec

 

Po  uvedení pravidleného literárního pořadu následovala vernisáž k letošnímu již 7. ročníku výtvarné soutěže. Pro období 2015 – 2016 bylo vybráno téma  Jak je to s králem (na počest 700. výročí narození Karla IV.) 

Děti dostaly za úkol ilustrovat a psát pohádky.

Ve výtvarné části soutěže se sešly práce od dětí z mateřských škol a dětí  z 1.- 4. tříd základních škol.

Literární soutěže se zúčastnili žáci šestých až osmých tříd.

Vernisáž výstavy se konala v Týdnu knihoven v pátek  9. října 2015 od 17. hodin. Součástí podvečera bylo vyhodnocení obou soutěží. Než se slova ujali porotci, zahrála na elektronické piano Karolína Šourková ze ZŠ Stráže nad Nisou píseň od Patty Pravo La Spada nel cuore .

K účastníkům literární soutěže promluvil Marek Sekyra z KVK v Liberci a výtvarnou soutěž jménem poroty vyhodnotil Ondřej Mašek ze ZUŠ v Liberci. Oba se také ujali předání diplomů a knižních cen.

Během vernisáže přednesla Lucka Bezděková pohádky Čajáček a Kafáček Jakuba Hejny z Písku, Pohádku o štěstí Johany Seidlové z Písku a ukázky z pohádkového příběhu  Škola v rukou čar a kouzel dětí ze ZŠ Stráž nad Nisou.

Výstava bude půl roku zdobit pobočku ve Vesci, poté se přestěhuje na hrad Valdštejn a nakonec by měla potěšit čtenáře  Městské knihovny v Praze.

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj